19ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Γου Σου Κουνγκ φου (Β-Γ κατ.)

Με μεγάλη επιτυχία τελείωσε το 19 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Β’ και Γ’ κατηγορίας της Ελληνικής Ομοσπονδίας Γου Σου Κουνγκ φου, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο βαρέων αθλημάτων των Άνω Λιοσίων, το διήμερο 3 και 4 Μαρτίου, για τις σχολές Choy Lee Fut Ναυπλίου, Κρανιδίου, Άργους και Αθηνών.

Με δυναμική και αξιοπρεπή εμφάνιση, οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό ακόμη και οι πρωτοεμφανιζόμενοι αθλητές σε μια τέτοια μεγάλη διοργάνωση, κατακτώντας υψηλές θέσεις και προκρίσεις για την Α’ κατηγορία.

Αναλυτικά οι θέσεις και οι συμμετοχές:

Η σχολή Ναυπλίου του sifuΛαμπάδα Θεόδωρου, συμμετείχε με 5 αθλητές (σε 10 κατηγορίες). Απέσπασε 2 χρυσά, 2 ασημένια 2 χάλκινα και ένα μεταλλιο συμμετοχής.

Μπρούσαλη Αγγελική 1η και 3η θέση
Μπρούσαλης Παναγιώτης 2η θέση
Τουρούτσικας Παναγιώτης  1η θέση-μετάλλιο συμμετοχής
Μακρης Θάνος 2η  και 3η θέση
Μακρής Παναγιώτης συμμετοχή

Η σχολή Κρανιδίου του κ.Δέδε Ιωάννη, συμμετείχε με 13 αθλητές (σε 30 κατηγορίες), 3 κριτές και με γραμματειακή υποστήριξη. Απέσπασε συνολικά 10 μετάλλια (4 χρυσά, 3 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια)

Μπινιάρη Αντριάνα: 1η – 2η και 3η θέση
Ρόζου Ζωή: 1η και 3η θέση
Γαλανόπουλος Γιώργος: 1η και 3η θέση
Μόρογλου Μαρίνα: 1η θέση (στην κατηγορία Ται τσι) και 2η θέση (CLF)
Φλωρής Μανώλης: 2η θέση
Δερματά Μαρία: 4η & 6η θέση
Κουμανάκου Νικόλας: 4η και 6η θέση
Σαλιαγκοπούλου Νικολέτα: 5η θέση
Σιωράς Γιάννης/Μάριος: 5η θέση
Ματθαίου Έλλη: 6η θέση
Δερματάς Βασίλης: Μετάλλιο συμμετοχής
Καραγιάννης Θανάσης: Μετάλλιο συμμετοχής
Νταουλιάρης Μανώλης: Συμμετοχή
Κριτές: Μπελέσης Αθανάσιος, Πετροπούλου Λυδία και Μαρτζινεάν Πέτρος.
Γραμματειακή υποστήριξη: Δέδε Αντέλα

Η σχολή Άργους της κ.Κοκκινάκη Άννας, συμμετείχε με 4 αθλήτριες σε 7 κατηγορίες και 3 κριτές . Απέσπασε 2 χάλκινα μετάλλια και ένα μετάλλιο συμμετοχής

  1. Οικονόμου Νικολέτα  3η θέση
  2. Κόκκινοπούλου Παναγιώτα 3η
  3. Μίχου Δέσποινα μετάλλιο συμμετοχής
  4. Κιντή Διονύσια συμμετοχή

Κριτές: Ασημίνα Φλώρου, Λαμπάδα Δήμητρα

Η σχολή Αθηνών του κ.Παναγιωτάκη Δημήτρη, συμμετείχε με 5 αθλητές (σε 3 κατηγορίες). Απέσπασε 2 θέσεις (2 αργυρά μετάλλια στην κατηγορία Ται τσι).

Μυλωνά Βαρβάρα: 2η θέση στην κατηγορία Ται τσιΟμαδικό Ται τσι με τους: Μυλωνά Βαρβάρα, Πετρόπουλο Χρήστο, Γιαννακόπουλο Βαγγέλη και Παντελέων Νίκο την 2η θέση
Ζαρβαλιάς Θωμάς: συμμετοχή.

Επίσης πολλά συγχαρητήρια αξίζει η διοργάνωση για την άρτια και επιτυχημένη διοργάνωση του πρωταθλήματος και ιδιαίτερα στην τεχνική επιτροπή (κ.Λαμπάδα Θεόδωρο, κ.Κοκκινάκη Άννα από τις σχολές Choy Lee Fut, καθώς και τον πρόεδρο κ.Ελευθερίου Κυριάκο), καθώς οργάνωναν και επίλυαν άμεσα τα τυχόν προβλήματα που προέκυπταν, βοηθώντας έτσι να συγκαταλλεγεί το 19ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Γου σου Κουνγκ φου ως ένα από τα καλύτερα πρωταθλήματα που έχουν διεξαχθεί.

Ραντεβού τον Μάιο με την διεξαγωγή της Α’ κατηγορίας.

 

 

Κινεζική Πρωτοχρονιά

Στις 16 Φεβρουαρίου θα κάνουν Πρωτοχρονιά οι Κινέζοι, καλωσορίζοντας έναν νέο ζώο στο σεληνιακό- ηλιακό κινέζικό σύστημά τους.
Όπως είναι γνωστό, το κινέζικο έτος διαφέρει από τα υπόλοιπα, καθώς αυτό βασίζεται στο σεληνιακό ημερολόγιό τους και συνήθως πέφτει μεταξύ 21 Ιανουαρίου και 20 Φεβρουαρίου.
Η κινέζικη αστρολογία αποτελείται από έναν κύκλο 12 χρόνων, όπου ο καθένας αντιπροσωπεύεται από ένα από τα δώδεκα ζώα.
Τα δώδεκα αυτά ζώα είναι ο αρουραίος, το βόδι, η τίγρης, το κουνέλι, ο δράκος, το φίδι, το άλογο, το πρόβατο, η μαϊμού, ο κόκορας, ο σκύλος και ο χοίρος.
Σύμφωνα με την κινέζικη παράδοση, τα 12 ζώδια αναπαρίστανται από 12 ζώα ή πλάσματα και αντιπροσωπεύουν 12 διαφορετικούς τύπους προσωπικότητας. Κατά παράδοση ο ζωδιακός κύκλος ξεκινάει με τον αρουραίο και τελειώνει με το γουρούνι ενώ υπάρχουν πολλοί θρύλοι για το πως προέκυψε αυτή η σειρά των ζωδίων.

Φέτος σειρά στο κινέζικο ημερολόγιο έχει ο σκύλος, και συγκεκριμένα ο χρόνος του «σκύλου της γης».

​Αυτή η χρονιά επαναλαμβάνεται κάθε 12 χρόνια και αυτά είναι τα τελευταία έτη που ήταν χρονιές του σκύλου. 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006.

Το Choy Lee Fut στο Athens Challenge

Στο ATHENS CHALLENGE σε ένα από τα μεγαλύτερα πρωταθλήματα πολεμικών τεχνών στην Ευρώπη, συμμετείχαν οι σχολές Choy Lee Fut Ναυπλίου και  Άργους, το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου, στο ολυμπιακό στάδιο πάλης των Α. Λιοσίων.
Η ομάδα αποτελούταν από 18  αθλητές, λαμβάνοντας  μέρος σε 25 κατηγορίες και κατακτώντας  17 μετάλλια. Έξι αθλητές αγωνιστήκαν  σε κατηγορίες παραδοσιακών taolu  και 12 αθλητές σε κατηγορίες kick light στο αγώνισμα του Kick Boxing. Την ομάδα συνόδευσε ο δάσκαλος Λαμπάδας Θ. και η δασκάλα Κοκκινάκη Άννα

Οι αθλητές και οι διακρίσεις τους

Kungfu

Σκανδάλης Αργύρης
1η  θέση κοντά όπλα προχωρημένο επίπεδο -16 ετών
1η  θέση μακριά όπλα προχωρημένο επίπεδο -16 ετών
2η  θέση γυμνά χέρια προχωρημένο επίπεδο -16 ετών
Μπρούσαλη Αγγελική
2η  θέση γυμνά χέρια μεσαίο επίπεδο -13 ετών
Μπρούσαλης Παναγιώτης
2η  θέση γυμνά χέρια μεσαίο επίπεδο -13 ετών
Παπαγεωργοπούλου Μαρίνα
2η  θέση κοντά όπλα προχωρημένο επίπεδο +16 ετών
2η  θέση μακριά όπλα προχωρημένο επίπεδο +16 ετών
3η  θέση γυμνά χέρια προχωρημένο επίπεδο +16 ετών
Μίχου Δέσποινα  2η  θέση γυμνά χέρια αρχάριο  5-8
Γαμβρουλάς Γιώργος  2η  θέση κοντά όπλα – 13ετων

Kick Boxing

Λαμπάδας Κων/νος 3η  θέση kick light
Δεδεμπίλης Κων/νος 3η  θέση kick light
Τουρούτσικας Παναγιώτης 1 θέση kick light 5-8
Τουρούτσικα Χριστίνα 1η  θέση kick light 8-10
Παπαθανασίου Θοδωρής 1η  θέση kick light 5-8
Τσιούλος Μαρίνος  1η  θέση kick light 5-8
Μανασάκης Γιώργος  2η  θέσης kick light 5-8
Οικονόμου  Νικολέτα  2η  θέση kick light 5-8
Νικολίτσας Χρίστος
Λιόντου Ιωάννα
Κριτσιδήμας Παναγιώτης
Μητσόπουλος Παναγιώτης

Στη διαιτησία οι σχολές μας εκπροσωπήθηκαν από την Μαρία Λαμπάδα, τον Πανόπουλο Βαγγέλη και τον Μπελέση Θανάση.

athens challenge 2018

Με 18  αθλητές και δύο διαιτητές θα λάβουν μέρος οι σχολές μας το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου στο athens Challenge στα Λιόσια. Καλή επιτυχία!!

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
Λαμπάδα Μαρία
Πανόπουλος Ευάγγελος

ΑΘΛΗΤΕΣ
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΘΟΔΩΡΗΣ, ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΛΙΟΝΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΚΡΙΤΣΙΔΗΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΔΕΔΕΜΠΙΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΛΑΜΠΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΤΣΙΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ, ΜΑΝΑΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΜΠΡΟΥΣΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΜΠΡΟΥΣΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ, ΓΑΜΒΡΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΝΙΚΟΛΙΤΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ,ΜΙΧΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Κοπή Βασιλόπιτας και βραβεύσεις του Choy Lee Fut

Την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους  έκοψαν οι σχολές  η σχολή CHOY LEE FUT  Άργους και Ναυπλίου το βράδυ του Σαββάτου 27 Ιανουαρίου  στην οικογενειακή Ταβέρνα «ΤΣΙΜΠΟΣ» στο Κεφαλάρι Άργους.

Η αίθουσα γέμισε από μαθητές, γονείς αλλά και φίλους της σχολής. Ο δάσκαλος  Λαμπάδας Θεόδωρος,  και η δασκάλα Κοκκινάκη Άννα αφού καλωσόρισαν  τους παρευρισκόμενους, ευχήθηκαν σε όλους υγεία και ένα επιτυχημένο και δημιουργικό 2018.
Επίδειξη κουνγκ φου και ακροβατικής γυμναστικής   έγινε από  μικρούς και μεγάλους μαθητές, ενώ μετά την ανασκόπηση της περασμένης χρονιάς, έγινε απονομή επαίνων στους αθλητές που διακρίθηκαν με τις επιδόσεις τους αλλά και σε άτομα που με διάφορους τρόπους, στήριξαν τους συλλόγους.

Οι αθλητές που βραβεύτηκαν είναι: Γαμβρουλάς Γιώργος , Νικολίτσας Χρήστος, Τουρούτσικας Παναγιώτης, Μακρής  Παναγιώτης, Μπρούσαλης  Παναγιώτης, Αλεξίου Άγγελος, Κωστή Δήμητρα, Μπρούσαλη Αγγελική, Μπεκιάρη Μαρία-Ιωάννα, Κριτσιδήμας  Παναγιώτης, Παπαγεωργοπούλου  Μαρίνα, Σκανδάλης  Αργύρης, Πιλικίγκου   Μαρίνα, Λιόντου Ιωάννα, Αντωνάκου Αγγελική, Ταραβίρα Στέλλα, Κωνσταντινίδου  Κατερίνα, Πανόπουλος Ευάγγελος, Παπασταθοπούλου Ηλιάνα, Δεδεμπίλης  Κων/νος, Λιόντος Μιχάλης, Λαμπάδας Κωνσταντίνος, Μιτσινίγκος  Παναγιώτης.

Επίσης βραβρυτηκαν οι κυρίες Σωτηρίου Γεωργία και Τσάμη Μαρία από τη σχολή Άργους και ο κύριος Λιόντος Δημήτρης από τη σχολή Ναυπλίου για την στιρίξη τουσ στους συλλόγους μας.

Να ευχαριστήσουμε τον κ. Τσίμπο Νικόλαο για την  φιλοξενία.

Πιστοποίηση ζωνών στο Choy Lee Fut Kung-fu

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι χειμερινές εξετάσεις  των σχολών Choy Lee Fut Άργους και Ναυπλίου, το Σάββατο το απόγευμα 13 Ιανουαρίου, στην κατάμεστη αίθουσα από κόσμο , του Δ. Άργους, Αίθουσα Τέχνης και Πολιτισμού « Μ. Αλέξανδρος»
Οι μαθητές, ανάλογα με το επίπεδο, εξετάστηκαν σε τεχνικές γροθιών λακτισμάτων, ασκήσεις  δεξιοτήτων, ενδυνάμωσης και φυσικά σε γραπτές  και θεωρητικές εξετάσεις.
Οι γονείς των μαθητών είχαν την ευκαιρία να δουν την πρόοδο των παιδιών τους και να επιβραβεύσουν με το χειροκρότημα τους όλες τις προσπάθειες.
Σημαντική στιγμή η απονομή του 3ο Βαθμού Μαύρης Ζώνης (3ο duan)  που απέμεινε ο sifu Λαμπάδας στην δασκάλα Κοκκινάκη Άννα
Η εξεταστική επιτροπή αποτελούνταν από τους δασκάλους:
κ.Λαμπάδα, την κ.Κοκκινακη, τον κ. Δέδε,  και τον κ Παναγιωτάκη Δημήτρη.

 

Βραβεύσεις από την ΕΟΓΚΦ

Την Κυριακή 14 Ιανουαρίου έγινε η κοπή της πίτας της Ελληνικής Ομοσπονδίας Γουσού Κουνγκ Φου, και βραβεύτηκαν αθλητές και αθλήτριες που διακρίθηκαν την προηγούμενη χρονιά. Από τον σύλλογο μας βραβεύτηκαν οι αθλητές που συμμετείχαν στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στη Τιφλίδα τη Γεωργίας, οι αθλητές που συμμετείχαν στο Μεσογειακό πρωτάθλημα καθώς και ειδικές βραβεύσεις.
Λαμπάδας Κωνσταντίνος 2 αργυρά και 1 χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Μιτσινίγκος Παναγιώτης 1 αργυρό και 2 Χάλκινα μετάλλια Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Λιόντου Ιωάννα 1 αργυρό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Λιόντος Μιχάλης             5η            Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Ταραβίρα Στέλλα:           7η            Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Λαμπάδα Μαρία:                           Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Πανόπουλος Βαγγέλης 7η            Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Τσίγκας Θεοδόσης          5η            Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Tζάνου Νεφέλη                7η               Πανευρωπαϊκό Τιφλίδα
Κωνσταντινίδου Κατερίνα
 τιμητική βράβευση για την εισαγωγή της στην τριτοβάθμια εκπαίδευση
Παπασταθοπούλου Ηλιάνα 1η θέση Ν.Γ. 1η θέση Υπ. Όπλα 1η θέση Κοντά όπλα
Σκανδάλης Αργύρης 1η θέση Ν.Γ. 2η θέση Υπ. Όπλα 2η θέση Κοντά όπλα
Λιόντου Ιωάννα 1η θέση Ν.Γ. 2η θέση Υπ. Όπλα 3η θέση Κοντά όπλα

Συγχαρητήρια όμως και σε όλους μας τους αθλητές και τις αθλήτριες που προσπάθησαν τόσο πολύ το 2017.

Πιστοποιήση επιπέδου 13 Ιανουαρίου

Πρώτη εκδήλωση για το 2018 είναι η πιστοποιήση επιπέδου (ζώνης), θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 στην συνεδριακή αίθουσα «Μ. Αλέξανδρος» στο Άργος. ώρα έναρξης  4:30 μ.μ.

ΑΣΠΡΗ

  1. ΑΥΔΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  2. ΓΚΟΛΕΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  3. ΓΚΟΛΕΣΗΣ ΝΙΚΟΣ
  4. ΔΑΜΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  5. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
  6. ΚΑΛΚΟΥΝΟΣ ΗΛΙΑΣ
  7. ΚΑΟΥΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  8. ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  9. ΚΟΤΙΤΣΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  10. ΚΟΥΚΟΥΒΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ
  11. ΜΑΣΣΑΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  12. ΜΠΑΣΤΟΥΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  13. ΜΠΑΧΟΥΜΗ ΕΛΕΝΗ
  14. ΜΠΑΧΟΥΜΗΣ ΠΑΝΑΓ.
  15. ΠΑΝΤΖΑΛΗ ΔΑΦΝΗ
  16. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
  17. ΠΑΠΑΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ Λ.
  18. ΠΗΛΙΟΣ ΓΩΡΓΟΣ
  19. ΠΗΛΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
  20. ΣΑΓΚΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  21. ΣΑΛΑΠΑΤΑ ΜΑΡΙΝΑ
  22. ΣΚΟΥΦΗ ΝΙΚΗ
  23. ΣΜΥΡΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  24. ΤΟΜΠΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  25. ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  26. ΤΡΙΜΠΟΝΙΑΣ ΜΑΡΙΟΣ
  27. ΧΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΑΣΠΡΗ/ΚΙΤΡΙΝΗ

  1. ΠΛΑΚΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
  2. ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  3. ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΚΙΤΡΙΝΗ

  1. ΑΥΓΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  2. ΑΥΓΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΙΟΠΗ
  3. ΖΑΜΠΕΤΑΚΗΣ ΣΙΦΗΣ
  4. ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  5. ΜΠΟΙΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
  6. ΠΑΝΤΖΑΛΗ ΔΑΦΝΗ
  7. ΠΡΟΥΝΤΖΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
  8. ΣΕΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  9. ΤΡΙΓΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  10. ΤΣΕΛΙΟΣ ΑΔΡΙΑΝΟΣ

ΚΙΤΡΙΝΗ/ΜΩΒ

  1. ΠΑΠΑΣΑΡΑΝΤΟΣ ΑΔΡΙΑΝΟΣ
  2. ΠΑΠΑΣΑΡΑΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  3. ΡΕΒΥΘΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΜΩΒ

  1. ΛΕΝΤΖΟΥ ΧΡΥΣΠΑ
  2. ΜΠΕΚΑ ΔΙΗΑΝΗΡΑ
  3. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΘΟΔΩΡΗΣ
  4. ΠΙΤΣΙΓΑΥΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  5. ΤΣΙΩΛΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

  1. ΧΡΙΣΤΑΚΙΔΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

ΠΡΑΣΙΝΗ

  1. ΣΕΡΕΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΥΡΤΩ
  2. ΚΩΣΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΚΟΚΚΙΝΗ

  1. ΜΑΚΡΗΣ ΘΑΝΟΣ
  2. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΓΙΑΝΝΗΣ
  3. ΚΡΙΤΣΙΔΗΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΑΦΕ

  1. ΛΙΟΝΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ


1 ΠανΚρήτιο διασσυλογικό πρωτάθλημα

Η ομάδα μας θα λάβει μέρος στο 1 Πανκρήτιο διασσυλογικό πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 11 Μαρτίου στο εθνικό στάδιο Χανίων. Την ευθύνη της διοργάνωσης έχουν τα τοπικά σωματεία μέλη της Ελληνικής ομοσπονδίας Γουσού Κουνγ-φού.
Η αποστολή θα μεταβεί  αεροπορικώς το Σάββατο και θα επιστρέψει την Δευτέρα 12 Μαρτίου.

choy lee fut στο σχολείο Κριτών

Το Σάββατο  9 Δεκεμβρίου ξεκίνησε ο δεύτερος κύκλος του σχολείου κριτών Ταολού της Ελληνικής ομοσπονδίας Γουσού-κουνγκ φού στις ολυμπιακές εγκαταστήσεις των Αν. Λιοσίων. Ο sifu Λαμπάδας  ήταν ένας από τους εισηγητές των νοτίων συστημάτων και παρέδωσε  το σεμινάριο σχετικά με  το σύστημα το choy Lee Fut. Εξήγησε στους υποψήφιους κριτές τα λεπτομερώς τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του συστήματος  και τα σημαντικά σημεία που πρέπει προσέχουν κατά την εκτέλεση των ταολού σε ένα διαγωνισμό.
Από τις σχολές μας το παρόν έδωσαν, ο πρόεδρος του συλλόγου μας κ. Σταθόπουλος, η δασκάλα της σχολής Άργους κ.Κοκκινάκη, ο δάσκαλος της σχολής Κρανιδίου κ. Δέδες καθώς  και υποψήφιοι κριτές. Επίσης  να τονίσουμε ότι τα σεμινάρια αυτά παρακολουθούνται και διαδικτυακά μέσα από ειδική πλατφόρμα από πολλούς  υποψηφίους κριτές  από όλη την Ελλάδα αλλά και από την Κύπρο
Η προσπάθεια αυτή της τεχνικής επιτροπής  χρίζει συγχαρητήρια δημιουργώντας τις βάσεις για ενημερωμένους κριτές και διαιτητές της ομοσπονδίας.